Конспект заняття з малювання у старшій групі на тему Ким хочу бути. Конспект заняття з малювання у старшій групі на тему: «Ким хочу бути

💖 Подобається?Поділися з друзями посиланням
Конспект заняття з малювання

в старшій групі на тему: « Ким я хочу бути»

(з використанням інформаційно-комунікативноїтехнологи)

Ціль:вчити дітей сюжетного малювання, малювання людини.

Задачі:

Продовжувати вчити малювати людей у ​​русі.

Вчити створювати композицію.

Продовжуватиме закріплювати знання дітей про види професій.

Розвивати композиційні вміння (малювати по всьому аркушу паперу, передавати пропорційні та просторові відносини між об'єктами).

Матеріали:

Гуашові фарби;

пензлики 2-3 розмірів;

аркуші паперу (заздалегідь затоновані);

баночки із водою;

серветки паперові та матер'яні;

ілюстрації, на яких зображені люди різних професій(Підбір ілюстрацій для показу за допомогою мультимедійного проектора).

Хід заняття:

Вихователь читає дітям вірш «Професії»:

Може знань обмаль,

Але ж можна помріяти!

Я лікарем, мабуть, буду

Стану я лікувати людей!

Я їздитиму всюди

І рятувати хворих дітей!

Скоро буду військовим,

Або просто льотчик – ас!

Як герой звичайний

Захищатиму я вас!

Балеріною та співачкою

Я завжди мріяла стати!

Щоб гарно вбратися,

Заспівати для вас і станцювати!

Я художником відомим

Стану обов'язково.

Малювати мені цікаво,

Дуже цікаво!

Я – вчителькою шкільною,

Дітям знання подарую!

Діти будуть мною задоволені,

Я вам точно говорю!

Ну, а повернуся сюди!

Ласкавим, уважним

І чуйним завжди

Стану вихователем!

Хлопці, а давайте ми з вами пограємось!

Згадаймо які ще є професії, крім тих, які звучали у вірші.

Гра: "Назви професію".

(Вихованець, по черзі, кидає м'ячик. Тойхто спіймає м'ячик, називає одну із професій.Якщо дитина не може відповісти, вихователь загадує загадку, допомагає відповісти).

Наприклад: « Вірші – загадки про професії».

Мені блимає світлофор, Переможе вогонь підступнийЗнає він, що я ... Той, кого звуть ... ( Шофер.) (Пожежний)

До роботи він мисливець, Меблі, хліб та огіркиДень-День з рубанком... Продають нам... ( Тесляр.) (Продавці)

Не вирішить хворий завдань, Знає точно дітлахів: Всіх хворих полечить … Годують смачно … ( Лікар.) (Кухарі) Натягнуте полотно, фарби, триніжок- Мені поставила вчора Пише з натури картину... П'ять уколів... ( Художник) (Медсестра.)

Із сумкою тяжкою обходить район, Знає кожен у домі мешканець – Листи до нас у ящик кладе… Цей будинок звів… ( Листоноша) (Будівельник.)

Молодці! Ви назвали багато професій. А тепер ми з вами намалюємо людей цих професій.

Малювати ми фарбами (гуашшю). Але спершу давайте подивимося, які можна намалювати картини.

(Виховник показує ілюстрації на мультимедійному проекторі. Звертаючи увагу дітей назовнішній вигляд, положення тіла, положення рук - у сторони, зігнуті, підняті вгору.

– Не забувайте про палітру, які кольори потрібно змішати, щоб отримати рожевий або тілесний колір для розфарбовування тіла людини.

Діти розпочинають роботу. При необхідності вихователь допомагає тим дітям, які потребують допомоги.

Підсумок заняття.

Які чудові малюнкиви намалювали.

Давайте ми їх зберемо до однієї великої книжки, яку назвемо «Ким я хочу бути»

(Вихованець складає книжку, доповнюючи її віршами, які підбирали батьки).

МУНІЦИПАЛЬНА КАЗЕННА ДОШКІЛЬНА ОСВІТАЛЬНА УСТАНОВА

АКІМІВСЬКИЙ ДИТЯЧИЙ САД « ТЕРЕМОК»

КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ У СТАРШІЙ ГРУПІ « ВСІ РОБОТИ ДОБРЕ- ВИБИРАЙ НА СМАК»

ВИХОВНИК: ШМАЧИЛІНА СВІТЛАНА ВАСИЛЬЇВНА

МЕТА:Уточнити та узагальнити уявлення дітей про професії. Заохочування до спільної творчої діяльності на основі використання інформації, отриманої на занятті.

ЗАВДАННЯ:

v Закріпити знання дітей про різноманітні професії: їх назву та рід діяльності

v Вчити дітей групувати, об'єднувати професії людей за загальною ознакою

v Розвивати уяву, увагу, логічне мислення

v Сприяти розвитку зв'язного мовлення, пам'яті, допитливості, спостережливості

v Викликати інтерес до різних професій, до їхньої значущості в нашому житті

v Виховувати повагу до праці лікаря та дбайливе ставлення до всього, що оточує дітей

ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА:

  1. Дидактичні ігри: Де яка потрібна професія; Хто де працює; Вгадай, ким я працюю
  2. Екскурсії: до бібліотеки; до кабінету медичної сестри; на кухню та в пральню дитячого садка
  3. Читання художньої літератури: К.І.Чуйковський «Айболіт»; В.В.Маяковський «Ким бути»; С.Я.Маршак «Пошта»; А. Алексіна «Перший день»; Б. Житкова з книги «Що я бачив»; загадування загадок про професії

ОБЛАДНАННЯ:ілюстрації із зображенням людей різних професій; чудовий мішечок з інструментами та приладдям для професії лікаря.

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

« Придумано кимось просто і мудро

При зустрічі вітати

Добрий ранок!

Доброго ранку - сонцю та птахам

Доброго ранку - усміхненим особам.

Нехай кожен стає добрим, довірливим,

І доброго ранку триває до вечора»

ХІД ЗАНЯТТЯ

Хлопці, сьогодні ми з вами поговоримо, а про що зараз ви самі здогадаєтеся. Подивіться, будь ласка, на картини та скажіть дуже коротко, не перераховуючи всіх окремо, хто зображений на цих картинах. (Люди різних професій)

Молодці! Правильно. Сьогодні ми з вами поговоримо про професії.

Уявімо собі час, коли люди жили в лісі, в печерах. У них ще не було сучасних будинків, одяг. Чим вони займалися? (ходили на полювання, приносили видобуток, готували їжу, виробляли шкіри тварин, щоб потім пошити одяг)

Які професії зародилися в ті дуже давні часи (кухар, мисливець, кравець)

Потім люди навчилися робити з глини посуд, з дерева будувати собі зручніші житла. Як ви вважаєте, які нові професії з'явилися? (будівельники, гончарі) (діти показують ілюстрації)

Людині завжди хотілося жити краще. Йому треба долати великі відстані і він вигадав - як ви думаєте, що? (транспорт). Молодці, звісно транспорт.

Які з'явилися ще професії? (водій, механік)

А тепер, діти, подумайте, будь ласка, і скажіть: «Які професії з'явилися, коли почала розвиватися техніка, електрика?»(льотчик, слюсар, конструктор). "А які професії з'явилися останнім часом у нашій країні?" (Праграміст, бізнесмен, підприємець) (Після кожного питання діти за потребою виходять до мольберту і показують ту чи іншу ілюстрацію до професії).

Фізкультхвилинка:

Багато професій

у світі у нас! Руки на поясі - повороти тулуба вправо-

Про них поговоримо зараз: Розвести руки убік.

Ось швачка сорочки шиє, Рухи уявної голкою.

Кухар варить нам компот, «мішаємо» поварешкою.

Літак веде пілот - Руки - убік,

На посадку та на зліт. Опускають їх униз, піднімають нагору.

Лікар ставить нам уколи Схрестити ук. пальці над головою.

Рухи: долоня – кулак.

І охоронець має школу. Руки зігнуті в ліктях «силовий жест»

Каменяр кладе цеглу, Поперемінно кладе кисті рук одна на одну зверху – вниз.

А мисливець ловить дичину Роблять бінокль із пальчиків.

Є вчитель, є коваль, Загинають пальці, перераховуючи професії

Балерина та співак.

Щоб професії мати, Розгинаємо пальці.

Потрібно багато знати, вміти Повороти пензлями (тильна сторона долоні).

Добре дружок вчись! Погрозити пальчиком.

І, звичайно, не лінуйся! Негативний рух вказівним пальцем.

Є професії людей, які своєю роботою приносять нам задоволення, допомагають нам відпочивати. Які б малюнки ви відібрали? (співак, артист, балерина, піаніст)

Молодці, хлопці, а тепер давайте відберемо картинки із зображеннями професій, які обслуговують людей (продавець, учитель, лікар, годинникар, вихователь).

Молодці, діти, а ще є професії людей, які працюють у нас у селі? Без їхньої праці у нас не було б ні хліба, ні молока, ні сметани та багатьох інших продуктів. Знайдіть, будь ласка, картинки із зображенням людей цих професій (тварини, пастух, доярка, хлібороб, овочівник).

Подивіться, які картинки ми залишилися? Як би ви назвали людей цих професій? Це люди, які роблять щось своїми руками (тесляр, кравчиня, художник, будівельник)

Дуже добре, хлопці, ви правильно поділили картинки на групи. Ось скільки професій ми перерахували. А як ви думаєте, яка професія найважливіша, головна, без якої ми не змогли б нізащо обійтися? (Після дитячих відповідей роблю висновок6 всі професії важливі, всі професії потрібні).

А зараз подивіться, що в мене в руках? (чудовий мішечок)

Хочете дізнатися, що лежить у чудовому мішечку? (Діти по черзі беруть з мішечка інструменти і називають їх)

Діти, скажіть, до якої професії належать ці інструменти (професії лікаря)

Де працює лікар?

Правильно, у поліклініці. Бажаєте пограти в гру? А хто мені скаже, навіщо люди приходять до поліклініки? (лікуватися, коли хворіють).

Хто з вас буде лікарем?

А хто медсестрою?

А ще хтось працює в поліклініці? (медреєстратор)

Діти, скажіть, що робить медреєстратор? (Видає картки, талони)

Діти по черзі підходять до реєстратури, називаючи своє прізвище, ім'я, адресу. Медреєстратор-дитина видає картки, потім діти по черзі проходять до кабінету лікаря.

Дитина-лікар: «Здрастуйте, проходьте, сідайте. Як ваше прізвище, що у вас болить?

Дитина -хвора: «У мене болить горло»

Дитина-лікар: Давайте вас подивимося. Відкрийте рот, скажіть «а-а-а-а-а».Так шийка червона, пройдіть до медсестри, вона вам виміряє температуру і дасть ліки»

Після другого пацієнта кажу всім дітям, що нам настав час закінчувати заняття.

Давайте закриємо поліклініку на обідню перерву, а після заняття, які бажають діти, продовжать гру.

Усіх дітей запрошую підійти та питаю: «Хлопці, скажіть, будь ласка, що ми робили сьогодні на занятті? Що нового дізналися про професії? Чиї відповіді найбільше сподобалися?

Я коментую відповіді дітей, хвалю їх за те, що вони правильно відповідали на запитання, були активними, уважними, правильно згрупували картинки, з великим бажанням та інтересом грали у гру.

Конспект заняття в підготовчій групі"Всі роботи хороші"

Програмний зміст. Узагальнювати та систематизувати уявлення дітей про професії; викликати інтерес до різних професій, показати значущість праці представників будь-якої професії для життя людей, підвести до усвідомлення необхідності серйозної підготовки для опанування будь-якої професії, виховувати повагу до людей – професіоналів, почуття гордості за людей праці.

Матеріал. Лист від Незнайки, фотографії із зображенням представників різних професій.

Попередня робота. Пізнавальні бесіди «Хліб усьому голова», «Як добре у нас у саду», «Хто збудував новий будинок?», «Ким би ти хотів стати?», «Професії моїх батьків», «Професія майбутнього». Завчання віршів, загадок про професії. Вигадування загадок про професії. Читання вірша У. Маяковського «Ким бути?». Малювання на тему "Моя майбутня професія".

Хід заняття

Вихователь. Хлопці, я сьогодні отримала листа від Незнайки. (Показує лист.) У ньому Незнайко просить вас допомогти йому: «Дорогі хлопці! Я ніяк не можу вирішити, ким мені стати, коли виросту. Будь ласка, підкажіть мені найкращу професію. Ваш Незнайко».

Вихователь. Ну що, допоможемо Незнайці вибрати найкращу професію? Я запрошую на фотовиставку «Професії». Згадаймо, які бувають професії. (Діти визначають назви професій з фотографій.)

Вихователь. А які ще професії ви знаєте? (Відповіді дітей.) Ви назвали дуже багато професій. А чи є такі професії, про які ви, можливо, навіть не чули. Подумайте і скажіть, що робить людина, яка працює оленярем? Зміїловому? Бджолярем? Конструктором? Креслярем? Кранівником? Охоронцем? і т. д. (Відповіді дітей.) Правильно! Неважко здогадатися, адже в самому слові вже є підказка і легко вгадати, що робить людина. Але є професії, які треба знати, а відгадати за назвою, що робить людина, неможливо. Спробуйте назвати такі професії. (Відповіді дітей.) А як ви вважаєте, яку роботу виконує дизайнер? Юрист? Менеджер? Виконроб? (Відповіді дітей.)

Гра «Чиє господарство більше»

Ціль. Вчити дітей розрізняти фермерське господарство та домашнє господарство; закріплювати знання про професію фермера.

Матеріал. Дві картини 20х30 см, на яких зображено фермерське господарство та домашнє господарство. Предметні картинки з атрибутами фермерського та домашнього господарства.

Хід гри

Діти поділяються на дві команди: власники фермерського господарства та власники домашнього господарства, перед ними великі картинки.

На столах розкладаються предметні малюнки для фермерського та домашнього господарства. Власники фермерського господарства збирають картинки, що стосуються безпосередньо фермерського господарства, а власники домашнього господарства – картинки, які стосуються безпосередньо домашньому господарству. Діти доводять свій вибір.

Акцент робиться на розмір господарства, кількість продукції, що випускається, специфіку знарядь праці і, нарешті, на те, для кого виробляється та чи інша продукція.

СП « Дитячий садок№4»

ДБОУ ЗОШ №8

г.о. Октябрськ Самарської області

План-конспект

безпосередньо освітньої

діяльності

з дошкільнятами у старшій групі

«Творчі професії»

Вихователь

Панікаровська О. Б.

ГО « Пізнавальний розвиток»

Розширювати уявлення про людей різних професій, про значення їхньої праці для суспільства;

Формувати інтерес до людей творчих професій: художник-дизайнер.

ГО « Мовленнєвий розвиток»

Розвивати фразове мовлення у відповідях питання;

Розширювати словник дітей;

Формувати граматично правильне мовлення.

ГО «Соціально-комунікативний розвиток»

Закріплювати вміння вільно спілкуватися з дорослими та однолітками.

ГО «Художньо-естетичний розвиток»

Розвивати вміння створювати малюнок за задумом;

Розвивати творча уява.

Методи та прийоми:

Наочні: показ картинок-ілюстрацій, розгляд репродукцій картин відомих художників;

Словесні: питання, пояснення, розповідь педагога;

Практичні: малювання кольоровими олівцями.

Матеріали та обладнання: картинки-ілюстрації із зображенням людей різних професій, репродукції картин відомих художників; малюнки з моделі одягу, інтер'єр кімнати, папір, кольорові олівці.

Хід заняття.

Діти, подивіться на ці картинки, хто тут зображений? (Люди різних професій).

Давайте назвемо ці професії.

З'ясовують, чим займаються люди цих професій, що їм потрібно для роботи та значення їхньої праці.

Яка професія на землі, на вашу думку, найважливіша? (Діти висловлюють свою думку).

Є такі професії, де дорослі щось вигадують, фантазують, вигадують, змінюють, створюють щось своє, тобто. виявляють творчість. Що це таке? (Діти міркують) Професії ці так і називають творчими. Наприклад письменник та поет. Чому ці професії творчі?

А що складає чи вигадує композитор, музикант, артист? Згадайте та назвіть ще творчі професії (балерина, режисер, клоун, фокусник тощо).

Фізмінутка.

Покажіть піаніста, маляра, шофера, тесляра, диригента тощо.

Хлопці, як ви вважаєте, потрібна людям професія художника?

Малювати люблять усі. Але стати справжнім художником зовсім непросто. Для цього потрібно довго і наполегливо працювати. Тренувати свою руку, щоб проводити точні лінії олівцем, крейдою, пензлем. Тренувати спостережливість, пам'ять та уяву. Вивчати творчість великих художників та закони природи. Справжній художник не просто повинен точно зобразити предмет чи жива істота. Справжній художник створює цікаву розповідь мовою ліній та фарб. Ця розповідь так само зрозуміла людям у різних країнахяк музика або танець.

Що митцеві потрібно для роботи?

Про роботу художника фарбами заведено говорити «пише картину», про роботу олівцем «малює». Для цього йому потрібен аркуш паперу, картону чи полотно. А якщо хоче створити скульптуру, то найчастіше береться за глину.

Розгляд репродукцій картин відомих художників.

Хлопці, а чи ви чули таке слово «дизайнер»? Кого так називають? Що зображено на цих картинках? Ці моделі одягу вигадав художник-модельєр. А ось дизайнер вигадує, як їх прикрасити. Дизайнер створює костюми для артистів, для танців, карнавальні костюми.

А ось на цих картинках зображено різні кімнати. Вигадує, як оформити кімнату, як її прикрасити, які меблі поставити художник-дизайнер з інтер'єру. Все те, що знаходиться в кімнаті, це і є інтер'єр. А для чого дизайнер це робить? Як ви вважаєте, що допомагає в роботі сучасним дизайнерам? (Комп'ютер).

Як ви вважаєте, ці професії цікаві, вони потрібні людям?

Чи є професія, яка не потрібна?

"Всі роботи хороші, вибирай на смак".

А тепер ми будемо з вами художниками-дизайнерами. Хто хоче, намалює костюм чи кімнату. Перед вами папір та кольорові олівці, приступайте до роботи.



Розповісти друзям